מבאך ועד רכטר – אנסמבל צ'לנים "מיתרים פתוחים" בסבב קונצרטים בגליל העליון.
צבי פלסר, המנהל המוסיקלי של "פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון", יזם סיבוב קונצרטים למען קהילת תושבי הגליל העליון.
צבי ושבעה תלמידי כיתת הצ'לו באקדמיה למוסיקה ולמחול, בירושלים, ינגנו בקיבוצים בגליל העליון.
בדרך כלל במת הקונצרטים היא "הבית" של הנגנים. הפעם, הנגנים באים לפגוש את הקהל בביתו שלו.
בכל קונצרט מגוון שונה של יצירות מקוריות ועיבודים להרכבים שונים: קטעים מתוך הסוויטות לצ'לו של באך, פולונז של דויד פופר, עיבוד ל- 4 צ'לי ליצירה " מותו של מלאך" מאת פיאצולה, עיבודים לשירים של יוני רכטר ועוד.
הסיור בתמיכת מועצה אזורית גליל עליון ותרומות פרטיות של נאמני הפסטיבל:
תרומות בעילום שם | שרי וכרמי גילון | רינה ויוקי גניגר | אורלי וגבריאל פיקר | גבי ואברי רובינשטיין | נגה וגדי פרידמן | תמר ורפי לוי | אסתר פפר
משתתפי התוכנית:
צבי פלסר – יוזם ומנהל אמנותי של הפרויקט
צבי נהנה מקריירה מגוונת באופן מיוחד כסולן, מוסיקאי קאמרי ומורה בכיר.
מרבה להופיע ברחבי העולם ומשתף פעולה עם טובי המנצחים והנגנים של ימינו. כסולן הוא הופיע עם כל התזמורות בארץ - התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית רשות השידור, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הקאמרטה ירושלים, התזמורת הקאמרית הישראלית, הסימפונייטה באר שבע ועוד. בנוסף הופיע עם תזמורות כגון התזמורת הלאומית של ארה"ב בוואשינגטון, סנט מרטין אין דה פילדס, הסימפונית של שנחאי, הסימפונית של המבורג והפילהרמונית של סופיה עם מנצחים כגון: זובין מהטה, אשר פיש, עומר ולבר, גיא בראונשטיין, אנו טאלי, אבנר בירון, סטיבן סלואן, וסרג'יו קומיסיונה. בינואר 2015 הופיע פלסר כסולן עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין בקונצרט מיוחד בברלין. בשנה החולפת הופיע כסולן עם תזמורת קאמרטה ירושלים בסיור לאוסטרליה ותאילנד וכן עם תזמורות בגרמניה (קובלנץ) ומקסיקו (מונטריי). צבי היה חבר ברביעיית המיתרים "הוברמן" ובקבוצת "קונצ'רטנטה" שבסיסה בניו יורק. כנגן קאמרי הוא משתף פעולה עם נגנים בכירים בעולם בכללם נגנים מובילים מהתזמורת הפילהרמונית של ברלין. בעונות האחרונות הופיע פלסר על במות חשובות כגון: אולם שאנז אליזה, מוזיאון הלובר, ואולם פלייל בפאריס, הקונצרטהאוז בווינה, הפילהרמוני בברלין, אולם וויגמור ומרכז סאוט'באנק בלונדון ועוד. בשנת 2010 הצטרף לרביעית ירושלים בסדרה של 14 קונצרטים ברחבי אוסטרליה. פלסר מרבה להשתתף בפסטיבלי מוסיקה בעולם ביניהם – פסטיבל מרלבורו בארה"ב, סרוונטינו במקסיקו, קוהמו בפינלנד, פסטיבל אקו ביפן, רולאנדסאק בגרמניה, סלון דה פרובאנס בצרפת והפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית בירושלים. בשנת 2011 מונה למנהל המוסיקאלי של "פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון". בשנים האחרונות משתף פלסר פעולה עם ידידו הלל צורי בפרויקט עיבוד שש הסוויטות של באך לשני צ'לי. מר פלסר בוגר ביה"ס למוסיקה ג'וילארד בניו יורק שם למד אצל זארה נלסובה. מוריו הראשיים היו צבי הראל בארץ ודייויד סויר בארה"ב. מר פלסר מכהן כפרופסור לצ'לו וראש מחלקת המיתרים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בעבר לימד גם באוניברסיטת צפון קרוליינה ובבית הספר הגבוה למוסיקה בווירצבורג, גרמניה. מר פלסר מוזמן לתת כיתות אמן וסדנאות ברחבי העולם. את הקלטותיו ניתן למצא בתחנות טלויזיה ורדיו רבות ברחבי העולם וכן בתקליטורים בהוצאת קליאוס, מרידיאן והליקון. צבי פלסר הינו בוגר היחידה לנגנים מחוננים של המרכז למוסיקה בירושלים וביה"ס התיכון לאמנויות תלמה ילין. הוא זכה בתחרות פרנסואה שפירא ובתחרות הבינלאומית ה-41 בוואשינגטון D.C.
צבי פלסר זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל לאורך כל לימודיו.

אושרי שתיל
בת 21, מקיבוץ הגושרים, למדה בעבר אצל אורי חן, חגית גלזר, מיכל קורמן, וכיום תלמידה באקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים בכיתתו של צבי פלסר. זכתה במלגת "קרן אמא"- במסגרת התוכנית הקאמרית למצטיינים על שם יונס וסוראיה נזריאן, האקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים. השתתפה בכיתות אמן בהדרכת הלל צרי, עמנואל גרובר, רוברט מקס, סטיבן אלישע, דמיטרי יבלונסקי.

איתי קימל
בן 21, גן יבנה, משרת בצה"ל במעמד מוסיקאי מצטיין, למד בעבר אצל לובה רבין וכיום תלמיד באקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים בכיתתו של צבי פלסר.
זכה במלגת "קרן אמא"- במסגרת התכנית הקאמרית למצטיינים ע"ש יונס וסוראיה נזריאן, האקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים. השתתף בכיתת אמן בהדרכת גארי הופמן.

גיא קוזניק
בן 29, רמת גן, למד בעבר אצל הילה אפשטיין וכיום תלמיד באקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים בכיתתו של צבי פלסר.

הדי רז שחר
בת 18, הררית, למדה בעבר אצל שמואל מגן וכיום תלמידה באקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים בכיתתו של צבי פלסר. זכתה במלגת אמץ נגן - מרכז למוסיקה ירושלים, תכנית "מפתח" - התזמורת הפילהרמונית הישראלית ומלגת "קרן אמא"- במסגרת התוכנית הקאמרית למצטיינים על שם יונס וסוראיה נזריאן, האקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים. השתתפה בכיתות אמן בהדרכת: פרנס הלמרסון, גארי הופמן, האנס יורגן ינסן, אורפאו מנדוצי, עמית פלד, הלל צרי, מארי פראיה, פול ביס.

הדסה עצמון
בת 18, יודפת, למדה אצל יונתן גוטליבוביץ' וכיום תלמידה באקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים בכיתתו של צבי פלסר.
השתתפה בכיתות אמן בהדרכת: גארי הופמן, עמנואלה סילבסטרי, רפאל וולפיש, הלל צרי, מיכל קורמן.

יצחק נורי
בן 20, ירושלים, משרת בצה"ל במעמד מוסיקאי מצטיין, למד בעבר אצל שמואל מגן, תלמיד באקדמיה למוסיקה ולמחול, ירושלים בכיתתו של צבי פלסר.
זכה במלגות קרן התרבות אמריקה - ישראל משנת 2019, השתתף בכיתות אמן בהדרכת פרנס הלמרסון, גארי הופמן, ריצ'רד אארון.

תמיר נעמן פרי
בן 20, כמון, זכה במלגות קרן התרבות אמריקה - ישראל 2017-2020, עמותת צפונות תרבות 2015-2017, המרכז למוסיקה ירושלים משכנות שאננים16-20 20 השתתף בכיתות אמן בהדרכת: פרנס הלמרסון, גארי הופמן, האנס יורגן ינסן, טרולס סוואנה, פטר ברונס, קלארה קים, קיריל זלוטניקוב, מיכל קורמן.
  • מועצה אזורית הגליל העליון